Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Oferty nowych domów z dopłatą MdM - ogłoszenia znajdzto.pl (0)

Witaj w wyszukiwarce ofert z Twojej okolicy. Wybierz KWADRAT widoczny u góry mapy, zaznacz lokalizację i zaakceptuj wybór poprzez OK. Poręczna ŁAPKA pozwala na przesuwanie obszaru, a suwak z lewej strony przybliża lub oddala mapę. Powrót do tradycyjnej wyszukiwarki możliwy jest poprzez UKRYJ OBSZAR NA MAPIE.

Nie znaleźliśmy ogłoszeń spełniających Twoje kryteria. Możesz jednak:

Miejscowości Województwa
Zobacz ogłoszenia z działu DOMY Z MDM z województw: Zobacz ogłoszenia z działu DOMY Z MDM z miast:

5 lat z dopłatami

 

Pomoc rządowa do kredytów hipotecznych przeznaczona dla osób kupujących swoje pierwsze mieszkanie przeznaczona jest na lata 2014 – 2018.

 

Mieszkanie dla Młodych ma pomóc tym młodym, których nie stać na samodzielny zakup pierwszego mieszkania czy domu. Dofinansowanie, na jakie mogą liczyć, waha się od 10 do 20 proc. wartości nieruchomości. Pieniądze jednak nie trafią do kieszeni beneficjentów programu ani do banku udzielającego im kredytu. Bank Gospodarstwa Krajowego koordynujący program dopłat prześle je bezpośrednio na konto dewelopera. I tu ważna informacja – dopłaty nie uzyskamy, jeśli chcemy kupić nieruchomość za gotówkę. Aby móc się o nią starać, należy na jej kupno wziąć kredyt w złotówkach, którego wartość odpowiada przynajmniej 50 proc. wartości nieruchomości, a spłaty kredytu rozłożone zostaną na co najmniej 15 lat.

Program zaczął obowiązywać 1 stycznia br. i potrwa do 30 września 2018 r. Na rok 2014 rząd na dopłaty przeznaczył tylko 600 mln zł, w kolejnych latach kwota ta będzie nieco większa, bo sięgająca do 762 mln zł, co oznacza, że dofinansowanych kredytów starczy dla 30-40 tys. wnioskodawców. Aby więc załapać się na pomoc z tej puli, trzeba pospieszyć się ze składaniem wniosku, bo pieniędzy może zwyczajnie nie wystarczyć. Gdy roczny limit wyczerpie się, banki przestaną przyjmować wnioski, które miałyby być rozpatrzone w danym roku. W ciągu pięciu lat z kasy państwowej na dopłaty do kredytów zostanie przeznaczonych łącznie ponad 3 mld zł.

Mieszkanie dla Młodych zastąpiło Rodzinę na Swoim, czyli program, który obowiązywał do końca 2012 roku, a którego istotą była pomoc finansowa państwa w spłacie kredytu hipotecznego zaciągniętego na własne potrzeby mieszkaniowe kredytobiorców. Z budżetu państwa przez osiem lat dofinansowywane były odsetki kredytu, dzięki czemu comiesięczna rata była niższa od tej wynikającej z harmonogramu spłat nawet o połowę. Mieszkanie dla Młodych opiera się na zupełnie innym sposobie finansowania, jednak podobnie jak w przypadku RnS może być dla wielu osób wkraczających dopiero w dorosłe życie jedyną szansą na zakup własnych czterech kątów, tym bardziej, że od nowego roku banki przestały udzielać kredytów hipotecznych na 100 proc. wartości nieruchomości.

Proszę czekać - ładowanie treści...